Krby

Pravěké kouzlo otevřeného ohně

Člověk propadl kouzlu ohně hned od prvopočátku, když zjistil, že jej ochrání, zahřeje a pomůže nasytit. Oheň lidi sbližoval. Dědictví pradávných ohňů nese každý z nás. Co nám brání, vybudovat si ohniště doma?
Řeč bude o krbových kamnech a krbových vložkách. V době elektrických přímotopů, plynových kotlů a dálkového topení se zdá být návrat k vytápění přímým plamenem přežitkem, který je dobrý tak na chalupu. Krbová kamna a krbové vložky se však s velkým úspěchem vracejí na český trh. Nemůže za to jenom návrat k romantice.

logo firmy Romotop
logo firmy ABX
Čeští - zde jmenujme především fy. ABX Rumburk, Romotop, BeF Blansko, Haas+Sohn Rumburk - i zahraniční výrobci -např. Edikamin , Jotul - přichází s modemí koncepcí těchto kamen a krbových vložek. Daří se jim s velkým úspěchem skloubit užitné i estetické vlastnosti a kamna se tak stávají skvělým a navíc funkčním doplňkem klasického i moderního interiéru.
Zanedbatelná není ani ekologická stránka věci. Kamna svou konstrukcí umožňují dokonalé spalování i tzv. dehtových par a minimálně zatěžují ovzduší, zvláště topíme-li v nich klasickým dřevem nebo ECO briketami. Výkon takových kamen není právě zanedbatelný. Pohybuje se v rozmezí od 6 do 16 kW a jsou tedy velmi účinným zdrojem tepla.
logo firmy Edilkamin logo firmy Haas+Sohn
Dupi krby, kamna, železářství
Drogerie
Elektro
Kuchyňka
Železářství